Zupki i deserki dla niemowlaka

Sprawdź ofertę w internecie!

Od kiedy nasze dziecko może jeść zupki?

Od kiedy nasze dziecko może jeść zupki?

Rozszerzenie diety naszego maluszka powinniśmy rozpocząć zawsze od warzyw. Jednak już po pierwszych dwóch, czy też trzech tygodniach z produktów pojedynczych będziemy mogli przygotować dla swojego dziecka już pierwszą zupkę. W następnym kroku możemy do niej dołączyć jajka, mięso, kaszę, czy też ryby. Uzyskamy w końcu posiłek pełnowartościowy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy skomponowaniu zupek dla dzieci? Na pewno nie powinniśmy eksperymentować. Żołądek naszego dziecka jest bardzo wrażliwy. Zupki dla niemowlaka nie mogą być zbyt złożone.

Ważne informacje o zupkach dla dzieci

Pewnie się zastanawiasz, kiedy niemowlę zaczyna jeść coś całkiem innego od mleka modyfikowanego, czy też mleka matki, prawda? Zgodnie ze schematem obowiązującym żywienia niemowlaków rozszerzenie diety możemy rozpocząć od piątego lub szóstego miesiąca życia naszego dziecka. Nowe produkty wprowadzajmy nie wcześniej niż w siedemnastym i nie później niż w dwudziestym szóstym tygodniu życia naszego malucha. Jednak specjaliści zgodnie podkreślają, że karmienie piersią może być sposobem wyłącznym żywienie przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka.

Zacznij od pojedynczych warzyw

Samo rozszerzenie diety musimy rozpocząć od wprowadzenia warzyw pojedynczych. Najlepiej w formie papki, jak i w postaci ugotowanych oraz miękkich kawałków o wielkości odpowiedniej. Nie możemy dopuścić do tego, aby się zakrztusiło. Pierwszymi warzywami w diecie naszego kochanego dziecka powinny być ziemniaki, marchewki, dynie, brokuły, jak i bataty. Każdy w zasadzie produkt w jego diecie należy wprowadzać osobno. Dlaczego jest to takie ważne? Wynika to z tego, aby móc zauważyć objawy po spożyciu konkretnego nowego produktu. Mowa oczywiście o pewnych alergiach.

Nie należy się tym zamartwiać, ponieważ już po około dwóch lub trzech tygodniach w żywieniowym “repertuarze” naszego dziecka będzie kilka produktów, z których przygotować można tak naprawdę pierwszą zupkę. Najczęściej po upływie mniej więcej sześciu, czy też ośmiu tygodni od rozpoczęcia rozszerzenia diety nasze dziecko zjada już swoją pierwszą złożoną z kilku produktów oraz w pełni wartościową zupkę.