Zupki i deserki dla niemowlaka

Sprawdź ofertę w internecie!

Zalety zupek dla niemowląt w słoiczkach

Zalety zupek dla niemowląt w słoiczkach

Kiedy maluch kończy pół roku możemy zacząć rozszerzać mu dietę, która do tej pory składała się wyłącznie z mleka. Zazwyczaj rozpoczynamy od pojedynczych warzyw i owoców. Później włączamy kaszki, a także zupki. Zupy są bardzo ważnym elementem diety ze względu na wartości odżywcze i witaminy. Warto więc gotować ich maluchowi jak najwięcej oraz korzystać z gotowych, które nie tylko ułatwiają rodzicom życie, ale przede wszystkim dają gwarancję wysokiej jakości składników.

Dlaczego warto podawać niemowlakom gotowe zupy ze słoiczków?

Zupki dla niemowlaka najczęściej wybierane powinny być przygotowywane w specjalny sposób. Nie mogą zawierać soli, cukru czy innych wzmacniaczy smaku. Muszą składać się z produktów najwyższej jakości, by były pożywne, zdrowe i nie zaszkodziły maluchowi. Układ trawienny niemowlaka jest jeszcze bardzo delikatny i dopiero przyzwyczaja się do stałych pokarmów, dlatego wybór odpowiednich warzyw czy mięs jest niezwykle ważny.

W sklepach możemy kupić zupki dla niemowląt zapakowane w słoiczki. Ich producenci muszą spełniać szereg wymagań, by ich produkty zostały dopuszczone do sprzedaży. Dzięki temu wybierając gotową zupę dla malucha, mamy pewność, że jest zdrowa i bezpieczna. Dla najmłodszych dzieci zupki są dokładnie zmiksowane, by nie utrudniać przełykania i nie narażać na zakrztuszenie. Starszym niemowlętom można podawać zupki z kawałkami warzyw, by przyzwyczajały się do gryzienia pokarmu.

Zupki w słoiczkach dla niemowląt- idealne podczas wycieczek i podróży

Wybierając się z dzieckiem na wycieczkę albo w podróż, staramy się przygotować dla niego posiłki, które będą równie wartościowe, co w domu. Jednak nie zawsze mamy możliwość gotowania podczas wakacji albo kupienia w restauracji posiłku, nadającego się dla niemowlaka. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są zupki w słoiczkach.

Wystarczy odkręcić nakrętkę słoika, a następnie włożyć go do kuchenki mikrofalowej, aby maluch mógł spożyć zdrowy i sycący obiad. Obecnie nawet w wielu publicznych miejscach, jak galerie handlowe, jest ogólnodostępna mikrofalówka, w której można odgrzać zupkę. W hotelu, restauracji czy na stacji benzynowej też zazwyczaj nie ma z tym problemu.